Chery Kiralama Ankara

06 Ağustos 2011 Yazan  
Kategori Ticari Araç Kiralama

Chery Kiralama Ankara Chery Automobile Çin’li bir otomobil üreticisidir. Chery Wuhu’nun yerel hükümeti tarafından sahiplenildi ve 2006 yılında rekor satış olarak değerlendirilen 305,000 sayısına ulaştı. Chery Çin’in en büyük otomobil üreticisi olmakla beraber dünyanın en hızlı büyüyen otomobil üreticisi olma ünvanınıda taşıyor.

Chery Automobile Çin’li bir otomobil üreticisidir. Chery Wuhu’nun yerel hükümeti tarafından sahiplenildi ve 2006 yılında rekor satış olarak değerlendirilen 305,000 sayısına ulaştı. Chery Çin’in en büyük otomobil üreticisi olmakla beraber dünyanın en hızlı büyüyen otomobil üreticisi olma ünvanınıda taşıyor.

Chery, Chery Türkiye Distribütörü olan Mermerler Holding Chery Kiralama Ankara tarafından Türkiye’ye getirilmiş ve Ağustos ayında satışa sunulacağı belirtilmiştir.

CHERY TARİHİ:

Chery, 1997 yılında, Çin’in endüstrisi az gelişmiş bir bölgesi olan Wuhu’nun ekonomisine destek olmak için kuruldu. İlk fabrikası, Ford Avrupa’dan 25 milyon USD’ye alınan makineleri ve motor teknolojisini kullandı.

1999′da SEAT’ın Toledo’sunun lisanslı şasisini kullanarak otomobil üretimine başladı. Firma, Çin’in o zamanki kanunlarına göre yasadışı bir firmaydı ve “oto yedek parça sağlayıcısı” olarak kayıtlara geçirilmek zorunda kalmıştı. Firma bu nedenle, otomobillerini Çin’in her tarafında satmak için bir lisanselde edemiyordu..

2003′TEN GELECEĞE CHERY:

2003′te Chery, bir araştırma-geliştirme birimi Chery Kiralama Ankara kurdu ve teknolojisini ve kalitesini geliştirmek için yabancı uzman firmalarla çalışmaya başladı. Sonu gelmeyen kalite kovalamacasında Chery, arabalarına ilk 2003′te uyguladığı Chery’s Lean/Six Sigma üretim sistemlerinin başına geçmesi için Mitsubishi’den bir Japon mühendis kiraladı. Boya birimlerinde kullanmak üzere, 2004′te DURR boya sistemleri ile anlaştılar ve böylece bu avantajlı sisteme sahip olan dünyadaki sadece 5 firmadan biri oldular. Chery’nin diğer ortakları General Motors ve Volkswagen arasında yükselen gerilim nedeni ile, SAIC hissesini 2004′te Chery’ye geri sattı. 2005′te Chery, küresel otomobil endüstrisinin en kıdemli ve en katı kalite kontrol sistemi olan ISO/TS 16949:2002′ye yükseltildi.

CHERY ÜRETİM TESİSLERİ:

Chery araçlarının tamamına yakınını Çin’de üretiyor. Chery 2003′te İran’da, Çin’in ilk yabancı otomobil tesisi olan tesisi kurdu, ve 2005′te QQ’sunu Modiran Vehicle Manufacturing Company’de üretimde gördü. Ayrıca 2005′te Chery Kiralama Ankara başka bir Chery tesisi işletilebilir hâle geldi. Chery 2006′nın sonlarına doğru Malezya’da üretime başlamayı ve Maddi – Cairo’daki eski Daewoo Motor’un tesislerinde Speranza markası adı ile araçlarının üretildiğini görmeyi planlıyor

Chery Tiggo / Chery Alia / Chery Boss / Chery Queen / Chery Kimo

EKONOMİK VE KONFORLU: Chery markasının Türkiye Distribütörü Mermerler Chery Kiralama Ankara Holding Başkanı Yüksel Mermer ise, Çinli markanın Türk tüketicisi tarafından hem ekonomik hem de konforlu olması sebebiyle beğenileceği yorumunda bulundu. Chery’nin farklı kıtalarda 58 ülkeye satışı gerçekleşen bir marka olduğu¬nun altını çizen Mermer, araçların her açıdan ekonomik ve konforlu olduğunu, araçların her aşamada tamamen Almanya Otomotiv teknolojisinden faydalanılarak üretildiğini belirtti.

Yorumlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!

Turizm ve Ulaşım