Audi Q7 Kiralama

12 Mayıs 2010 Yazan  
Kategori Lüks Kiralık Oto

Audi son derece yüksek verimli üç FSI benzinli motor seçeneğini daha yelpazesine katarak üstün FSI direkt enjeksiyon teknolojisi ile azami ekonomi ile birlikte daha az emisyon sağlayan Audi ünitelerinin toplam sayısını 13’e çıkarıyor.

A3 A6 ve Q7 Kiralama modelleri için gelişmiş Kiralık Audi Q7 direkt benzin enjeksiyonu teknolojisine sahip yeni motorlar şunlar;

* A3 modelleri için 5000 ­ 6200 d/d’de 160 PS güç ve 1500 ­ 4200 d/d’de 250 Nm tork üreten 1.8 litrelik yeni dört silindirli turbo FSI benzinli motor. Manuel ve S tronic şanzıman seceneklerine sahiptir.
* A6 ve A6 Avant modelleri için 5500 ­ 6800 d/d’de 210 PS güç ve 3000 ­ 5000 d/d’de 280 Nm tork üreten 2.8 litrelik atmosferik emişli yeni V6 FSI benzinli motor. Manuel ve multitronic şanzıman seceneklerine sahiptir .
* Q7 modelleri için 6200 d/d’de 280 PS güç ve 2500 d/d’de 360 Nm tork üreten 3.6 litrelik atmosferik emişli yeni V6 FSI benzin motoru. 6 vitesli tiptronic şanzıman standarttır.
* 1.8 TFSI 0-62 mph hızlanmasını 8.0 saniyede tamamlamaktadır azami hızı 136 mph karma yakıt tüketimi 38.6 MPG ve CO2 emisyonu 174 g/km’dir.
* A6 ve A6 Avant 0-62 mph hızlanmasını 7.9 saniyede tamamlamaktadır azami hızı 151 mph karma yakıt tüketimi 32.4 MPG ve CO2 emisyonu 207 g/km’dir.
* Q7 3.6 FSI 0-62 mph hızlanmasını 8.5 saniyede tamamlamaktadır azami hızı 142 mph karma yakıt tüketimi 22.2 MPG ve CO2 emisyonu 304 g/km’dir.

FSI direkt benzin enjeksiyonunun avantajlarını daha önce 1.6 litrelik 2.0 litrelik ve 2.0 litrelik turbo motorlarda sunan A3 ve A3 Sportback modelleri şimdi 160 PS güce ve 250 Nm torka sahip 1.8 litrelik tamamen yeni bir turbo FSI ünitesi seçeneğine sahiptir. Turboşarj ile FSI enjeksiyonu birleştiren ikinci Audi olan ve 62 mph hıza 8.0 saniyede ulaşan üç kapılı A3 1.8 TFSI 136 mph azami hıza sahiptir. Yakıt tüketimi 38.6 mpg ve CO2 emisyonu etkileyici şekilde düşük bir değer olan 174 g/km’dir.

A6 Kiralama Sedan ve Avant modellerindeki 3.2 litrelik V6 4.2 litrelik V8 ve 5.2 litrelik V10 FSI motorlara özellikle yenilikçi Audi subap kumanda sistemi ile dikkat çeken ve 210 PS güç ve 280 Nm tork üreten 2.8 litrelik yeni bir V8 FSI motor eklenmiştir. İlk defa bir Audi motorunda kullanılan bu subap kumanda sistemi subap hareketlerini alışılagelmiş sistemlerden çok daha hassas şekilde kontrol ederek yakıt tüketimini yaklaşık %10 daha azaltmaktadır. Bunun yardımıyla A6 2.8 FSI 0-62 mph hızlanmasını 7.9 saniyede tamamlayarak 151 mph azami hıza ulaşabilmekte yine de 32.4 mpg karma yakıt tüketimi ile birlikte 207 g/km gibi düşük bir CO2 emisyonu sağlayabilmektedir.

Üçüncü yeni motor Q7 için düşünülen ve herkesin takdirini toplayan bu yedi kişilik havalı süspansiyonlu lüks SUV aracın ilk 6 silindirli benzinli versiyonunu oluşturmaktadır. 3.0 TDI V6 ile 4.2 litrelik V8 FSI modellerinin arasına giren yeni Q7 3.6 FSI 280 PS güce ve 360 Nm torka sahiptir. 62 mph hıza 8.5 saniyede ulaşan aracın azami hızı 142 mph’dir. Performansı ve etkileyici yolcu ve bagaj kapasitesi göz önüne alındığında bu yeni versiyon övgüye değer bir tüketim değeri olan 22.2 mpg ile 304 g/km CO2 emisyonuna sahiptir.

FSI teknolojisi artık Audi A3 Kiralama’te kullanılan 115 PS gücündeki dört silindirli 1.6 FSI motordan S8 modellerine güç sağlayan 450 PS gücündeki 10 silindirli V10 FSI motora kadar Audi Kiralama ürün yelpazesindeki benzinli motorların çoğunda kullanılmaktadır. Emisyonlar ekonomi ve performans üzerindeki son derece olumlu etkisi tek pistonlu bir enjeksiyon pompası ile yakıtın yüksek basınçlı bir common rail enjeksiyon sistemi vasıtasıyla doğrudan silindirlerin içine (alışılagelmiş emme manifoldu vasıtasıyla yakıt buharı olarak değil ) püskürtülmesi ile sağlanmaktadır.

TASARIM

İç mekan
Audi Q7 Kiralama
’nin iç mekanı performanslı bir SUV’nin güçlü karakterini yansıtıyor. Bir yandan sürücü odaklı ve sportif öte yandan sofistike ve çok fonksiyonlu. Kapıların içindeki bardak tutucular ve eşya gözleri gibi zekice tasarım çözümleri pratik yararlılık ile estetik çekiciliğin hassas dengisindeki birleşimi mükemmel bir şekilde vurguluyor.

İç mekandaki yer
Kullanılabilen hacmin miktarı genişlik hissi ve hacmin kullanım şekli üst sınıf bir SUV araçta kilit elemanlardır. Rakiplerde bulunmayan bir ön omuz mesafesi (1475 mm) iç mekan uzunluğu (1797 mm) ve 1201 mm’lik (ayarlanabilir ikinci koltuk sırası ile +80/-20 mm) dikkat çekici bagaj bölmesi uzunluğu ve 2038 mm’lik azami yükleme alanı derinliğiyle Audi Q7 yeni standartlar oluşturmaktadır.

Dış görünüm
Kapı alt bölümlerindeki aksesuarlarla ile birlikte önde ve arkada kontrastlı alt tampon bölmeleri renkleriyle etkin bir kontrast oluşturarak Audi Q7 Kiralama Ankara’nin sağlamlığının altını çiziyor. Alt bölge standart olarak daha koyu mat renkli parçalardan oluşmakla birlikte opsiyonel olarak kaliteli metalik boyalı özel bir kontrast rengi mevcuttur.

Köşeleri çevreleyen arka panel kapısı
Köşeleri çevreleyen alüminyumdan yapılmış arka panel kapısı sadece iyi bir dönüşe sahip olmayıp dinamik kavisli biçimi sayesinde teknolojik açıdan bir yeniliktir. Sac kalınlığının daha fazla olmasına rağmen ağırlığı çelik sacdan yapılmış bir eşdeğer versiyonunkinden yaklaşık 75 kg daha azdır. Bunun sonucu olarak arka panel kapısı hafif ama sağlamdır.

Tamamlayıcı unsurlar
Opsiyonel Marlin gümüşü alüminyum süs parçalarına ek olarak 3 çeşit üstün kaliteli ahşap mevcuttur: Amerikan cevizi Japon Tamo dişbudağı ve Avrupa’dan zeytin dişbudağı. Ayrıca opsiyonel olarak alüminyum görünümlü hava çıkış yerleri ahşap aksesuarlar içine yerleştirilen alüminyum parçalar ile göstergelerin düğmelerin ve kontrol elemanlarının çevrelerindeki süs halkaları/çubukları zarif görünüşe benzersiz bir katkı sağlar.

Performans
Audi Q7’de kullanılan en yeni Common Rail yakıt enjeksiyonuna ve piezo enjektörlere sahip 3.0 litrelik V6 TDI motor dizel teknolojisinde ulaşılan zirve noktasını temsil eder. 500 Nm’lik torku veren azami tork daha 1750 d/d gibi düşük bir motor devir sayısından itibaren üretilir ve dinamik sürüş keyfi ve performansı için her devir aralığında en iyi gaz pedalı tepkisini ve seri bir şekilde hızlanmayı garanti eder. Somut bir ifadeyle; Audi Q7 yolda dinamik ve canlı arazide güçlü ve egemendir.

Sağlam güvenilir frenleme
ESP ve opsiyonel uyarlamalı hız sabitleme sistemiyle birlikte çalışan fren sistemi aracın üzerindeki yük çok fazla olsa bile Audi Q7’yi her durumda hızlı ve güvenilir bir şekilde yavaşlatma ve durdurma yeteneğine sahiptir.

Servotronik direksiyon sistemi
Aktif bir sürücünün kırsal ve anayollardaki ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış servotronik direksiyon sistemi direkt hassas ve duyarlıdır.

Arazi tasarımı
Audi Q7 arazi için yapılmıştır. İz genişliği zeminden yüksekliği ön ve arka çıkıntıları zorlu engellerin bile kolayca üstesinden gelebilmesini sağlar. Ayrıca ESP arazi modu ve rampa iniş yardımcısı gibi yeni fonksiyonlar sürüşü daha da kolay ve güvenli hale getirmiştir.

6 vitesli tiptronic şanzıman
Motorun performansını verimli bir çekişe dönüştürmek için şanzıman büyük torkları aktarabilecek şekilde yapılmıştır. Audi Q7’de kullanılan 6 vitesli tiptronic otomatik şanzıman karayolunda ve arazide rahat bir yolculuk için ideal oranlara sahiptir.

Teknoloji
25 yıllık sürekli dört tekerden çekiş yeniliği geçmişiyle Audi’nin ilk SUV aracının rakiplerini bu kadar şaşırtması sürpriz olmadı. Gelişmiş benzinli ve dizel motor teknolojisi verimli bir şekilde ileri doğru hareket sağlarken Audi Q7’nin uyarlamalı havalı süspansiyonu ve Elektronik Stabilite Programı (ESP) arazi kullanımında performansın doruk noktasını sağlar.

ESP
Elektronik Stabilite Programı tehlikeli durumları kontrol altına almak için 002 saniyede tepki verir. Tekerlek devir sayılarını kayma açılarını ve direksiyon simidinin konumunu izlemek suretiyle ESP tam çekiş ve kontrol tekrar sağlanana kadar frenleri devreye alır her bir tekerleğe verilen gücü azaltabilir.

Audi Q7 4.2 FSI®
Katmanlı yakıt enjektör teknolojisine sahip bir benzinli V8 motorun kalkış gücünün deneyimini yaşayın. Güç üretimi etkileyici bir 355 PS karma yakıt tüketimi 13.6 lt/100 km ve karma CO2 emisyonu 326 g/km’dir.

Uyarlamalı havalı süspansiyon
Lüks bir SUV aracın kullanımı duyarlı ama aynı zamanda yumuşak olmalıdır. Ayarlanabilir süspansiyon modları dünyada ilk olarak Audi’de yolda ve arazide sürüş sırasında istenen üstün seyir kalitesini ve ani tepki verme kabiliyetini sağlar.

quattro® dört tekerden çekiş sistemi
quattro Audi’nin yenilikçi teknolojisinin çekirdeğini oluşturur. İster yolda ister arazide olsun quattro keyifli bir sürüş için gerektiğinde gücü simetrik olarak dağıtır.

Audi Q7 3.0 TDI
TDI teknolojisi bu yüksek verimli V6 dizel motora muhteşem bir tork ve hızlanma sağlar. Azami torku 500 Nm ve gücü 236 PS olan bu motorla aracın karma yakıt tüketimi 10.5 lt/100 km ve karma CO2 emisyonu 282 g/km’dir.

Güvenlik
Audi Q7 Kiralama birinci sınıf bir SUV araçtan istenenleri dikkate alan akıllı uluslararası bir güvenlik konseptine göre donatılmıştır. Etkileyici güvenlik özellikleri yelpazesi sürücünün araçta bulunan diğer kişilerin ve yayaların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurur

Yüksek mukavemetli gövde
Yüksek mukavemetli gövde enerjinin araçta bulunanları koruyan bölgenin dışında emilmesini sağlar.

quattro®
quattro® sürekli dört tekerden çekiş sisteminin ESP’nin gelişmiş bir versiyonunun ve yenilikçi sürücü yardım sistemlerinin etkin kombinasyonu kritik durumların gelişmesini beklemek yerine daha başlangıçta bunlardan kaçınmaya yardımcı olur.

Kompakt motorlar
Kompakt düşük ağırlıklı motorlar motorun kapağı ile alüminyum kaput arasında Euro NCAP testinde yaya koruması için istenen gerekli güvenlik bölgesini sağlar.

Pasif güvenlik sistemleri
Sideguard® baş hava yastığı sistemi bütün yan cam alanı ve her üç koltuk sırası boyunca kapı demirine kadar aşağı doğru uzanır ve ikincil bir çarpışma durumunda araçta bulunanlara koruma sağlamayı sürdürmek için tetiklendikten sonra şişirilmiş olarak kalır.

Yorumlar

Yorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!

Turizm ve Ulaşım